Türkçe | English    
 

ANA SAYFA

HAKKIMIZDA

AVUKATLARIMIZ

FAALİYET ALANLARIMIZ

KAHVE MOLASI

İLETİŞİM

 
 
 

HABERLER


 

İstanbul'da Lüks Taklit Çanta Operasyonu:


 
Haberlere Geri Dön
 
İstanbul'da Lüks Taklit Çanta Operasyonu: Binlerce Timsah Derisi ve Taklit Çanta Ele Geçirildi

İstanbul'da Lüks Taklit Çanta Operasyonu: Binlerce Timsah Derisi ve Taklit Çanta Ele Geçirildi!

 

Kolluk kuvvetleri, marka hakları ihlali konusunda aldıkları ihbar üzerine, bir çanta imalathanesine operasyon düzenledi. Operasyonda, dünyaca ünlü bir markanın timsah derisinden ve piton yılanı derisinden yapılan taklit çantalarına rastlandı.

 

Baskında, binlerce adet işlenmiş timsah derisi ve bu deriden üretilmiş sahte lüks çantalar ele geçirildi. İmalathanede gözaltına alınan şüphelilerin, sahte çantaları yurt içi ve yurt dışı piyasasına sürdüğü, bu işten büyük meblağlarda kazanç elde ettiği belirlendi.

 

 

Elde edilen bu taklit ürünlerin, gerçeklerine birebir benzerlik göstermesi tüketicilerin yanıltılmasında büyük rol oynuyor. Uzmanlar, bu tür imalathanelerin ekonomiye ve markalara milyonlarca lira zarar verdiğini vurguluyor.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan yetkililer, "Bu operasyonun taklit ürün piyasasına büyük bir darbe olduğunu ifade etti. Taklit ürünlerin piyasaya sürülmesi, uluslararası ticarette ciddi sorunlara yol açabilir. Bu tür operasyonlar, hem ulusal hem de uluslararası düzeyde marka haklarını koruma adına büyük önem taşımaktadır. Tüketicileri taklit ürünler konusunda dikkatli olmaları için uyarıyoruz. Ürünlerin gerçekliğini teyit etmek için yetkili satıcı ve mağazalardan alışveriş yapmalarını öneriyoruz." şeklinde değerlendirme yaptı.