Türkçe | English | E-TAHSİLAT    
 

ANA SAYFA

HAKKIMIZDA

AVUKATLARIMIZ

FAALİYET ALANLARIMIZ

KAHVE MOLASI

İLETİŞİM

 
 
 

AVUKATLARIMIZ


 
Av. Vehbi KAHVECİ, LL.M. (Kurucu - Arabulucu)
Av. Vehbi KAHVECİ, LL.M. (Kurucu - Arabulucu)

Av. Arb. Vehbi KAHVECİ 1960 yılında Trabzon'da doğmuştur. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuş ve 1983 yılında Kahveci Avukatlık Bürosu'nu kurmuştur. İstanbul Üniversitesi'nde Ceza Hukuku üzerine yüksek lisans ve doktora çalışmalarını tamamlamış ve avukatlık mesleğini bugüne kadar aralıksız olarak sürdürmüştür. Av. Arb. Vehbi Kahveci'nin yayınlanmış bir çok makalesi bulunmakta olup ayrıca mesleki alanda pek çok kuruluşta başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir dönem İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu Başkanlığı yapmış olup aynı zamanda Fikri ve Sınai Haklar Hukuku Derneği'nin (FİSIHAD) kurucusu ve başkanıdır. Av. Arb. Vehbi Kahveci yabancı ve tanınmış markaların Türkiye'deki hak sahipleri ve yetkili distribütörleri tarafından kurulmuş olan Tescilli Markalar Derneği'nin (TMD) bir dönem başkanlığını yapmıştır.

Av. Arb. Vehbi KAHVECİ kurmuş olduğu Kahveci Avukatlık Bürosunda ağırlıklı olarak Ceza ve Ceza Usul Hukuku, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Ticaret Hukuku, Şirketler Hukuku, Şirket Danışmanlıkları, İdare Hukuku, Vergi Hukuku ve diğer hukuk dallarında çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Yabancı Dil  : Almanca                Baro Sicil No : 12925
Çalışma Alanları
: Ceza ve Ceza Usul Hukuku : Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku
: İcra ve İflas Hukuku : Ticaret Hukuku
: Şirketler Hukuku : Şirket Danışmanlıkları
: İdare Hukuku : Vergi Hukuku
 
 
Av. Eylem AYDIN ÖNER, LL.M. (Genel Koordinatör)
Av. Eylem AYDIN ÖNER,
LL.M. (Genel Koordinatör)

 

 

Lisans
: İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, 1999
Yüksek Lisans
: Marmara Üniversitesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, 2009
Çalışma Alanları
: Ticaret Hukuku : Şirket Danışmanlıkları
: Sözleşmeler Hukuku : İcra ve İflas Hukuku
: İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku : İdare ve Vergi Hukuku
 
 
Av. Selin GERDEME BIYIKLI, LL.M.
Av. Selin GERDEME BIYIKLI, LL.M.

Av. Selin GERDEME BIYIKLI 1991 yılında Kırklareli'de doğmuştur. 2013 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. İstanbul Bilgi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Ekonomi Hukuku yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Avukatlık stajını Kahveci Avukatlık Bürosunda tamamlamış olup, Kahveci Avukatlık Bürosu bünyesinde çalışmaya devam etmektedir.

 

Yabancı Dil  : İngilizce                   Baro Sicil No : 48772
Sertifikalar
: Boğaziçi Üniversitesi 'Kalite Zirvesi' 2010 : İstanbul Bilgi Üniversitesi 'Bilgi Arena' 2010
: Elsa The European Law Student Association 2011 : Bahçeşehir Üniversitesi Transnational Law 2011
Çalışma Alanları
: Sigorta Hukuku : İcra Hukuku
: Tüketici Hukuku : Borçlar Hukuku
 
 
Av. Gülşan ÜLGEN
Av. Gülşan ÜLGEN

Av. Gülşan ÜLGEN, 1987 yılında Kırklareli'nde doğmuştur. 2014 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. İstanbul Barosu'nda stajını tamamlamış ve İstanbul Barosu'na bağlı olarak avukatlık yapmaya başlamıştır. 2016 yılı itibariyle Kahveci Avukatlık Bürosu bünyesinde çalışmaktadır.

 

Yabancı Dil  : İngilizce                   Baro Sicil No : 52349
Çalışma Alanları
: Fikri ve Sınai Haklar Hukuku
 
 
Av. Sonay DİNÇER, LL.M.
Av. Sonay DİNÇER, LL.M.

Av. Sonay DİNÇER, 1992 yılında Lüleburgaz'da doğmuştur. Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 2015 yılında mezun olmuştur. 2018 yılında, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Ekonomi Hukuku yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Avukatlık stajından itibaren Kahveci Avukatlık Bürosu bünyesinde çalışmaya devam etmektedir.

 

Yabancı Dil  : İngilizce                   Baro Sicil No : 54279
Sertifikalar
: Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi “3rd. International Congress of Maritime and Admiralty Law” 2014 : Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Kulübü I.BAUSBUİK Gençlik Tartışmaları 2013

: ELSA The European Law Student’s Association ‘Bilirkişilik ve Tıbbi Bilirkişilikte Güncel Durum Sempozyumu” 2013 : İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans Programı "Fikri Mülkiyet Hukuku" Yoğunlaşma Alanı Sertifikası 2018
 
Çalışma Alanları
: Sözleşmeler Hukuku, Şirket Danışmanlıkları, Sigorta Hukuku
 
 
Av. Zeynep Ahsen KESKİN 
Av. Zeynep Ahsen KESKİN

Av. Zeynep Ahsen KESKİN, 2016 yılında İstanbul Şehir Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciliği esnasında çeşitli hukuk bürolarında staj yaptı. Şubat 2017'den itibaren Kahveci Avukatlık Bürosu bünyesinde çalışmaktadır.

 

Yabancı Dil  : İngilizce                   Baro Sicil No : 58154
Sertifikalar
: İstanbul Şehir Üniversitesi Enerji Hukuku Sertifika Programı : İstanbul Şehir Üniversitesi Özel Hukuk Uygulamaları Sertifika Programı
Çalışma Alanları
: Sözleşmeler Hukuku, Ticaret Hukuku
 
 
Av. Büşra BAŞ, LL.M.
Av. Büşra BAŞ, LL.M.

Av. Büşra BAŞ, 1993 yılında İstanbul'da doğmuştur. 2015 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Ana Bilim Dalında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2016 yılından bu yana İstanbul Barosu'na bağlı olarak avukatlık yapmaktadır.

Ticaret Hukuku, İş Hukuku, Sosyal Güvenlik Hukuku alanlarında çalışmıştır. 2017 yılından itibaren Kahveci Avukatlık Bürosunda çalışmaktadır.

 

Yabancı Dil  : İngilizce                   Baro Sicil No : 55159
Çalışma Alanları
: Fikri ve Sınai Haklar Hukuku
 
 
Av. Neslihan YILDIZ
Av. Neslihan YILDIZ

Av. Neslihan YILDIZ, 1993 yılında İstanbul'da doğmuştur. 2011 yılında Dr. Kemal Naci Ekşi Anadolu Lisesinden mezun olmuştur. 2016 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. Avukatlık stajını Ankara Barosunda tamamlamış ve 2018 yılında İstanbul Barosuna nakil olup Kahveci Avukatlık Bürosu'nda avukat olarak çalışmaya başlamıştır.

 

Yabancı Dil  : İngilizce                   Baro Sicil No : 62789
Çalışma Alanları
: Fikri ve Sınai Haklar Hukuku
 
 
Av. Şahin KESKİN, LL.M.
Av. Şahin KESKİN, LL.M.

Av. Şahin KESKİN, 1988 yılında Antalya'da doğmuştur. 2012 yılında Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. 2017 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Ana Bilim Dalında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Şu an Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Ana Bilim Dalında doktora eğitimine devam etmektedir.

 

Yabancı Dil  : İngilizce                   Baro Sicil No : 61426
Çalışma Alanları
: Ceza Hukuku
 
 
Av. Hande ASLAN
Av. Hande ASLAN

Av. Hande ASLAN, 1993 yılında İstanbul'da doğmuştur. 2016 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. 2017 yılından bu yana İstanbul Barosu'na bağlı olarak avukatlık yapmaktadır. 2018 yılı itibariyle Kahveci Avukatlık Bürosu bünyesinde çalışmaktadır.

 

Yabancı Dil  : İngilizce                   Baro Sicil No : 59610
Çalışma Alanları
: Ceza Hukuku, Fikri ve Sinai Haklar Hukuku
 
 
Av. Gizem ÇOKTİN
Av. Gizem ÇOKTİN

Av. Gizem ÇOKTİN, 1994 yılında İstanbul/Üsküdar'da doğdum. 2008-2012 yılları arasında Rıza Ertuğrul Eryılmaz Anadolu Lisesi'nde orta öğrenimimi tamamladım. 2017 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldum. Ekim 2017-Kasım 2018 tarihleri arasında özel bir Hukuk Bürosu'nda zorunlu stajımı tamamladım. Ocak 2019 'den bu yana İstanbul Barosu'na bağlı olarak Avukatlık yapmaktayım. Mart 2019'dan itibaren Kahveci Avukatlık Bürosu'nda çalışmaktayım.

 

Yabancı Dil  : İngilizce                   Baro Sicil No : 63842
Çalışma Alanları
: İş Hukuku
 
 
Av. Işıl GÜRÇAY
Av. Işıl GÜRÇAY

Av. Işıl GÜRÇAY, 1987 yılında Lüleburgaz'da doğmuştur. Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde üstün başarı bursuyla okuduktan sonra, 2016 yılında Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. İstanbul Barosu'nda stajını tamamlamış ve İstanbul Barosu'na bağlı olarak avukatlık yapmaya başlamıştır. Kahveci Avukatlık Bürosu bünyesinde çalışmaya devam etmektedir.

 

Yabancı Dil  : İngilizce                   Baro Sicil No : 62076
Çalışma Alanları
: Ticaret Hukuku, Sigorta Hukuku, Sözleşmeler Hukuku
 
 
Av. Artür KARADEMİR, LL.M.
Av. Artür KARADEMİR, LL.M.

Av. Artür KARADEMİR, 1988 yılında İstanbul'da doğmuştur. Lisans ve yüksek lisans eğitimi İstanbul Üniversitesi'nde tamamlamıştır. 2016 yılından bu yana Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Bölümü'nde doktora tezi çalışmalarına devam etmektedir. İş hukuku ve fikri mülkiyet hukuku alanında yayımlanmış iki kitabı ve çeşitli makaleleri bulunmaktadır.

 

Yabancı Dil  : İngilizce, Almanca                   Baro Sicil No : 45802
Çalışma Alanları
: İş Hukuku
 
 
Av. Rüveyda ÖZKAN BEŞİNCİ 
Av. Rüveyda ÖZKAN BEŞİNCİ

Av. Rüveyda ÖZKAN BEŞİNCİ, 1995 yılında Kırşehir'de doğmuştur. 2017 yılında Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. Yasal stajını Ankara Barosu bünyesinde tamamlamış olup İstanbul Barosuna bağlı olarak avukatlık yapmaktadır. Eylül, 2019 tarihinden itibaren Kahveci Avukatlık Bürosu'nda çalışmaktadır.

 

Yabancı Dil  : İngilizce                   Baro Sicil No : 65503
Sertifikalar
: Ankara Barosu İdari Yargıda Yürütmenin Durdurulması Semineri Katılım Sertifikası 2019 : Türkiye Barolar Birliği, Yeni Konkordato Hukuku Semineri Katılım Sertifikası 2018
Çalışma Alanları
: Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku
 
 


DANIŞMANLARIMIZ


 
Dr. Öğr. Üyesi Ender DEMİR

Dr. Öğr. Üyesi Ender DEMİR

      Tam burslu olarak kazandığı İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2011 yılında mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Kültür Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Yüksek Lisans Programı’nda lisansüstü öğrenimine başlayan Demir’in, 2013 yılında “Asıl İşveren-Alt İşveren İş İlişkisinde Tarafların Dayanışmalı Sorumluluğu” başlıklı yüksek lisans tezi; 2016 yılında “İş Hukukunda İş Sağlığı Ve Güvenliğinin Örgütlenmesi” başlıklı doktora tezi jüri tarafından oybirliği ile başarılı bulundu. Doktora öğrenimi süresince Demir, TÜBİTAK-2211 Yurtiçi Doktora Bursiyerliğini kazandı. Almanya Freiburg Üniversitesinde araştırmalarda bulunan Demir, İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalı’nda Doktor Öğretim Üyesi olarak akademik faaliyetlerini sürdürmektedir. Arabuluculuk ve Bilirkişilik siciline kayıtlı olan Demir, İngilizce ve Almanca bilmektedir.

 
Dr. Öğr. Üyesi Muharrem TÜTÜNCÜ

Dr. Öğr. Üyesi Muharrem TÜTÜNCÜ

      Tam burslu olarak yerleştiği İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2011 yılında birincilikle mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Kültür Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Doktora Programı’nda lisansüstü öğrenimine başlayan Tütüncü, TÜBİTAK-2211 Yurtiçi Doktora Bursiyerliğini kazandı. 2014-2015 yıllarında Erasmus+ Programı kapsamında Almanya’nın Trier şehrinde tez araştırmalarında bulundu. Şubat 2016’da “Hakim Şirketin Azınlığın Paylarını Satın Alma Hakkı (Squeeze-Out)” başlıklı doktora tezi jüri tarafından oybirliği ile başarılı bulunan Tütüncü’nün, Ticaret Hukukunun çeşitli alanlarına ilişkin kitap ve makaleleri bulunmaktadır. İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Anabilim Dalı’nda Doktor Öğretim Üyesi olarak akademik faaliyetlerini sürdüren Tütüncü, İngilizce ve Almanca bilmektedir.

 


ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ


 
Marka Tescili ve Koruması

Vektör Marka Ofisi Ltd. Şti., 1983 yılından bugüne dek uzman kadrosuyla gerek yerli gerekse yabancı şahıs ve şirketlere en iyi şekilde hizmet vermeyi amaçlamış olan Kahveci Avukatlık Bürosu'nun yan kuruluşlarından biridir. Uzman hukukçu kadrosu ile Türkiye ve dünyanın önde gelen markalarıyla çalışmakta olan Vektör Marka Ofisi Ltd. Şti., başta Türkiye'deki marka ihlallerine karşı vermiş olduğu kararlı mücadele olmak üzere tüm fikri ve sınai mülkiyet haklarının tescili, korunması alanında ihtiyaç duyduğunuz tüm güvenilir hizmetleri sunmaktadır.

Vektör Marka Ofisi'nde marka haklarına tecavüzlerin önlenmesine ilişkin çalışmalar ile marka ve patent tescil işlemleri ve takipleri de yapılmaktadır. İki ana bölümden oluşan Vektör Marka Ofisi'nde de marka işlemleri İstanbul'daki merkez büro tarafından yürütülmekte, taklitle mücadele işlemleri ise diğer ofislerimizle birlikte tüm Türkiye'de gerçekleştirilmektedir.

Dünyaca ünlü markaların ihlallerine karşı gerekli yasal işlemlerin yapılmasını organize eden Vektör Marka Ofisi, ayda ortalama 300 yakalama operasyonu gerçekleştirmekte ve sadece İstanbul mahkemelerinde yaklaşık 3000'i bulan davalarını takip etmektedir. Marka ihlalleri ve markalara ilişkin tüm cezai ve hukuki konularda kazanmış olduğumuz haklı başarımız - ünümüz, tüm işlerin yasal ve etik kurallar çerçevesinde tam bir dürüstlük içerisinde yapılmasına kendimizi adamış olmamızdan kaynaklanmaktadır. Sözkonusu adanmışlık sözde kalmayıp özünde de gerçekleşmekte ve çalışanlarımız bu prensipler çerçevesinde çalışmaktadırlar. Bu prensiplere uyumumuz, konusunda uzman bir kuruluş tarafından da denetlenerek teyit edilmektedir..
 

 
Av. Ahmet GÜZELTUNA

Av. Ahmet GÜZELTUNA

“İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiştir. İstanbul Barosuna kayıtlı olarak 7 yıl kendi bürosunda avukatlık yapmıştır. Daha sonra kurumsal yaşama geçmiş ve uzun yıllar Çalışma İlişkileri Baş Müşaviri olarak Sabancı Holding A.Ş’de üst düzey yönetici olarak görev yapmıştır. Sabancı Topluluğunda çeşitli işkollarındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerini yönetmiş, iş hukuku eğitimleri vermis, iş hukuk ve çalışma ilişkileri ile ilgili sorunlarda dava aşamaları dahil danışmanlık hizmeti vermiştir. Tekstil İşverenleri Sendikasında Danışma Kurulu üyeliği yapmıştır. İstanbul Barosu, TÜSİAD İstihdam ve Sosyal Güvenlik Çalışma Grubu üyesidir. Çeşitli dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır.Sivil Toplum Kuruluşlarında Mobbing, iş sözleşmesinin sona ermesi, Altişveren uygulaması vb. konularda eğitim ve konferanslar vermiştir.”

 
Vergi Uyuşmazlık Konuları

Hüseyin ERDEM
Yeminli Mali Müşavir

1961 Trabzon doğumlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümü ile Anadolu Üniversitesi A.Ö.F. Hukuk bölümü Adalet programlarından mezun oldu. Stajyer Gelirler Kontrolörü olarak girdiği Maliye Bakanlığında görev yaptığı 13 yılın ardından Gelirler Başkontrolörü iken istifa ederek ayrıldı. İstanbul‘da yaklaşık 3 yıl Halkalı ve Marmara Kurumlar Vergi Dairesi Başkanlıkları görevlerinde bulundu. Mali konularda yayımlanmış birçok makalesi bulunmaktadır. Uzun yıllardır Yeminli Mali Müşavir olarak muhtelif sektörlerde vergi ağırlıklı mesleki çalışmalar yapan Hüseyin Erdem, aynı zamanda Bağımsız Denetçi sıfatına sahiptir.

 
Sosyal Güvenlik Danışmanlık Hizmetleri

İhsan KAVAKLI
Sosyal Güvenlik Danışmanlık Hizmetleri

1976 Sivas doğumlu, Cunhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümü, Anadolu Üniversitesi A.Ö.F. Hukuk bölümü Adalet programı ve İstanbul Üniversitesinde İşletme Yöneticiliği Yüksek Lisans programlarından mezun oldu. 7 Yıl SGK bünyesinde görev yaptıktan sonra istifa ederek ayrıldı. Özel sektörde yönetici pozisyonlarında görev yaptı. SGK mevzuatı ve uygulamaları hakkında destek hizmetleri vermektedir.

 
 

 

PERSONELİMİZ


 
Osman EROĞLU
İrem Berrakkarasu ŞAVKIN
Fahri BAYSAK
Ömer KARAALP
Merve ŞAHİN
Zümrüt KÜLTEPE
Ayşe Nur KÖSE