Türkçe | English    
 

ANA SAYFA

HAKKIMIZDA

AVUKATLARIMIZ

FAALİYET ALANLARIMIZ

KAHVE MOLASI

İLETİŞİM

 
 
 

HABERLER


 

James Bond taklit avında


 
Haberlere Geri Dön
 

Türkiye'de faaliyet gösteren dev yabancı markalar, taklit ürünlere karşı İngiliz, Fransız ve Alman dedektiflik şirketleriyle anlaştı. James Bond gibi ajanlar Kapalıçarşı, Bodrum ve Antalya'daki taklitçileri ablukaya aldı

Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı markalar, taklit ürünlerle mücadele etmek için İngiliz, Fransız ve Alman dedektiflik şirketleriyle çalışmaya başladı. Bugüne kadar Türkiye'deki taklit mal üreticileri ve satıcıların adreslerini bulan bürolarla çalışan ancak bir türlü kalıcı sonuç elde edemeyen yabancı devler, artık denetimlerini kendileri yapacak. Önemli bir bütçe ve teknik imkânlarla Türkiye'ye yerleşen dedektifler, taklit ürünlerin yoğun olarak üretildiği adresleri bulup, fotoğraf, ses kaydı gibi önemli deliller toplayacak. 

 

KAPALIÇARŞI ÖNE ÇIKIYOR
 
Türkiye'de hacmi 20 milyar doları bulan taklit ürün ticaretinin öne çıkan bölgelerinin başında Kapalıçarşı, Bodrum, Antalya ve Kuşadası geliyor. Satış noktalarının yanısıra üretim atölyelerini de ablukaya almaya başlayan dedektifler, yabancı oldukları için satıcı ve üreticilerin çok da fazla dikkatini çekmiyor. Kahveci Hukuk Bürosu'nun sahibi Vehbi Kahveci, "Şu anda Kapalıçarşı ve diğer bölgelerde İngiliz, Alman ve Fransız dedektifler kol geziyor. Taklitçiler henüz yabancılara karşı kendilerini koruma güdüsünü geliştirebilmiş değil ama yerlilere karşı her türlü tedbiri alıyorlar. Artık yabancı markalar bizzat devrede. Taklitçilerin işi zorlaştı" dedi.

İlgili Haberin Gazete Kupürü İçin Tıklayınız.

Haberin Devamı:

http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2015/06/10/james-bond-taklit-avinda