Türkçe | English    
 

ANA SAYFA

HAKKIMIZDA

AVUKATLARIMIZ

FAALİYET ALANLARIMIZ

KAHVE MOLASI

İLETİŞİM

 
 
 

HABERLER


 

Gümrükte Çakma Mala Büyük Kıskaç


 
Haberlere Geri Dön
 

Çakma mal ticareti yapanlar, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın sıkı kontrolüne takıldı. Gümrüklerde yakalanan bazı kaçak malların aynı zamanda taklit olduğu da ortaya çıktı

 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, kaçak ve taklit mallara karşı gümrüklerde devreye aldığı sıkı kontrolle sahte ürün ticareti yapanları kıskaca aldı. Geçtiğimiz günlerde bu alanda önemli bir başarıya imza atan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı dev markaların çıkardığı mahkeme kararlarıyla birlikte harekete geçti. Bakanlık, kaçak olduğu belirlenen yüzbinlerce ürünün aynı zamanda taklit mal olduğunu ortaya çıkardı.

BÜYÜK BAŞARIYA İMZA ATILDI 

Yabancı markaların Gümrük Bakanlığı'na yaptığı müracatlar sonucunda gümrüklerde kaçakçılık ürünü olup müsadere rejimi gereğince satışa çıkarılacak olan yüzbinlerce ürünün taklit olduğu tespit edildi. Böylece ürünlerin satışı durduruldu. Kahveci Hukuk Bürosu'nun sahibi avukat Vehbi Kahveci, daha önce taklit mal olarak tespiti yapılmamış ancak kaçakçılık konusu olan ürünlerin, gümrükler tarafından kaçak malların tasfiyesi gereğince satışa sunulduğunu, şimdi ise bunların taklit olduğunun fark edilip satışının durdurulduğunu açıkladı.

http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2015/06/06/cakma-mala-buyuk-kiskac