Türkçe | English    
 

ANA SAYFA

HAKKIMIZDA

AVUKATLARIMIZ

FAALİYET ALANLARIMIZ

KAHVE MOLASI

İLETİŞİM

 
 
 

HABERLER


 

Online alışveriş siteleri sayesinde Avrupa’nın marka çöplüğü olduk!


 
Haberlere Geri Dön
 

Online alışveriş siteleri sayesinde Avrupa’nın marka çöplüğü olduk

Sadece tekstilde 3 milyar dolara dayanan taklit ekonomisinde artık en büyük mecra internet... Avukat Vehbi Kahveci, e-ticaretteki ‘çakmacılara’ ve 10 sene öncesinin ürününü ‘yeni’ diye satanlara karşı tüketiciyi uyarıyor.

ŞENAY BÜYÜKKÖŞDERE

Avukat Vehbi Kahveci’nin verdiği bilgilere göre Türkiye taklitle mücadele konusunda ciddi mesafe katetse de henüz taklit mal satan e-ticaret sitelerinin önüne geçilemedi. Özellikle dükkan konseptiyle satış yapan sitelerde kontrolü sağlamak çok zor. Taklit satıldığı tespit edilse de o dükkan kapanıp, başka isimle bir yenisi açılıyor. Son noktada mağdur olan da yine tüketici oluyor.

‘YENİ SEZONMUŞ’ GİBİ SATILIYOR

İnternet siteleriyle ilgili bir diğer sıkıntı da yıllar öncesinin satılmayan marka mallarının Avrupa’dan toplanıp, Türkiye’de ‘yeni sezon’ gibi satılması. Kahveci, bu ‘uyanık girişimciler’ sayesinde Türk internet sitelerinin Avrupa’nın marka çöplüğüne döndüğünü söylüyor.
Tescilli Markalar Derneği’nin eski avukatı, taklit konusunda uzmanlaşan Avukat Vehbi Kahveci ile taklitle mücadelede gelinen son noktayı konuştuk.


Devamı: http://www.aksam.com.tr/ekonomi/online-alisveris-siteleri-sayesinde-avrupanin-marka-coplugu-olduk/haber-269228